Dziś poniedziałek, 22 lipca 2024r.
A - / A+

Nasze osiągnięcia

osiągnięcia

Konkursy

rok szkolny 2015/2016

Olimpiada Języka Angielskiego

W szkolnym etapie  40. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego uczestniczyło 35 uczniów naszej szkoły. Najlepsze wyniki uzyskali: Natalia Piotrowska 2a, Karolina Książek 3mf, Mateusz Basiak 3et, Paweł Cieciera 2a, Karolina Gmur 3mg, Iga Bednarczyk 3p, Justyna Szczupak 1b i Julia Król 2a.

 

Olimpiada Historyczna

Do Etapu Okręgowego Olimpiady Historycznej zakwalifikowali się uczniowie: Karol Cierak z kl. IIE i Justyna Szczupak z kl. IB. 

 

Finał X Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe

Troje uczniów  wzięło udział w finale ogólnopolskim X Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe w Siedlcach. Byli to: Marta Miszczak i Urszula Bielińska z IIa, a także Łukasz Gliściński z Id.

 

Olimpiada Teologii Katolickiej

17 listopada 2015 r. odbył się etap szkolny XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział 8 uczniów naszej szkoły. Do etapu diecezjalnego, który odbył się 13 stycznia 2016 r. w Drohiczynie zakwalifikowali się następujący uczniowie: Natalia Szcześnik (kl. Ia), Rafał Wrzosek (kl. IIa)

 

Olimpiada Solidarności

W dn. 15 marca 2016 r. odbył się etap wojewódzki Olimpiady "Solidarności". Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Centrum Solidarność, a tegoroczne eliminacje miały miejsce w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. Nasze Liceum reprezentowały: Małgorzata Cejmer i Katarzyna Wycech - uczennice kl. II e.

 

 

Konkurs Wiedzy Biblijnej

W etapie szkolnym XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięło udział  17 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Cezary Gromek - kl. I b, Katarzyna Drużba - kl. II c, Katarzyna Skonecka - kl. Id

 

Konkurs "Św. Jan Paweł II w oczach dziecka"

W Muzeum w Bielsku Podlaskim rozstrzygnięto X jubileuszowy ogólnopolski konkurs plastyczny „Św. Jan Paweł II w oczach dziecka”. Jak co roku, konkurs jest organizowany przez Muzeum w Bielsku Podlaskim we współpracy z Wydziałem Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanatem Bielskim. Podczas tej edycji konkursu wpłynęło ponad półtora tysiąca prac, które zilustrowały tegoroczne hasło konkursu i Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Zwycięzcą konkursu diecezjalnego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych został Kacper Witek, uczeń klasy 3 mf. Wyróżniona została również praca Marty Komorowskiej z klasy 1e.

 

Wyszkowskie Dykatando

W XVI edycji Wyszkowskiego Dykatanda 2. lokatę na poziomie wojewódzkim zajęła Justyna Szczupak z klasy 1b

 

Konkurs Chemiczny ALCHEMIK

Najwyższy wynik w szkole i bardzo dobry wynik w kraju uzyskała Mariola Turemka uczennica klasy 2D (32 pkt). Dyplom wyróżnienia otrzymali Anna Korczak (31 pkt), Wiktoria Czarnecka (29 pkt), Justyna Chrościcka (29 pkt), Małgorzata Łukasiak (28 pkt) – uczennice klasy 3P oraz Karol Wrzosek (29 pkt), Grzegorz Adaśko (29 pkt), Olga Czapska (28 pkt), Aleksandra Pawlak (27pkt) – uczniowie klasy 2D.

 

DrużynowyOgólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach w American School of Warsaw.

W turnieju wzięło udział 16 drużyn, w tym również reprezentacja I LO z Węgrowa, w składzie (kolejno według ustawienia na szachownicach): Adam Żebrowski (3MGI),Cezary Gromek (1B), Daniel Tyszka (1B), Monika Bartnik (2E).  Reprezentacja wywalczyła 15 punktów, plasując się na 4 miejscu.

 

Konkurs na esej historyczny

Radosław Rybak z kl. III h zajął trzecie miejsce w konkursie na esej historyczny zorganizowanym przez Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz Studenckie Koło Historyków Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Tegoroczna edycja nosiła tytuł: "ZA CHLEBEM I W POSZUKIWANIU WOLNOŚCI. Refleksje współczesnego nastolatka na temat polskiej emigracji".

 

 

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w eliminacjach powiatowych dostali się do kolejnego etapu. W turnieju recytatorskim  w okręgu siedleckim II miejsce zajęły Olga Głuchowska – uczennica klasy 2e oraz Klaudia Karska z klasy 1a, na III miejscu znalazła się Kamila Banaszek z klasy 1b.
W turnieju poezji śpiewanej drugą lokatę otrzymała Małgorzata Cejmer z klasy 2e.

 

Konkursy fizyczne

W Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "EUREKA" udział wzięło 10 uczniów. Dobre wyniki - powyżej 20 punktów na 38 możliwych uzyskało 9 uczniów. Najwyższy wynik 29 punktów otrzymał Radosław Bieliński z klasy 3mf.
Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny "Lwiątko" : Przystąpiło do niego 5 uczniów. Najwyższy wynik 72,5 punktów zdobył Mateusz Zieliński z klasy 3mf.

 

Konkurs historyczny

W 153. rocznicę wybuchu największego polskiego zrywu niepodległościowego odbyła się kolejna edycja konkursu historycznego „Powstanie styczniowe przykładem patriotycznej postawy Polaków”. W rywalizacji zorganizowanej przez zespół nauczycieli historii Gimnazjum im. J.D. Krasińskiego w Węgrowie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z obszaru siedleckiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie. Drugi rok z rzędu zwyciężył  uczeń naszego liceum - tym razem Łukasz Żurawicki z klasy I c.

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
ul. Adama Mickiewicza 3
07-100 Węgrów
tel./fax:(0 25) 792 44 24
e-mail: lo_weg@poczta.onet.pl
created by: Paweł Piotrowski